Дієтичні добавки

Протеїнові добавки – чи варто їх взагалі вживати?

Протеїнові добавки, мабуть, найпопулярніша добавка для фізично активних людей. Часто це перший вибір, якщо прийнято рішення розпочати прийом добавок – одразу після збільшення фізичної активності та збалансування дієти. Це також пов’язано з тим, що білкові добавки досить універсальні і підійдуть як для висококалорійних (для нарощування маси), так і для низькокалорійних (для схуднення) дієт. Чому це можливо і чи варто взагалі вживати протеїнові добавки?

Протеїнова добавка для набору маси та схуднення

Здається, що обидва ці твердження є взаємовиключними, але часто буває так, що зовнішній вигляд може бути оманливим, і це також має місце тут. Білкові добавки можуть бути чудовими як для набору маси, так і для бажання скинути кілька кілограмів. Звичайно, якщо вони доповнюють відповідну дієту і тренування. Що варто пам’ятати?

  • Протеїнова добавка для маси – протеїнові добавки в основному містять білок і вуглеводи. Це означає, що вони дозволяють легко формувати цінний надлишок калорій, який просто необхідний при нарощуванні маси.
  • Протеїнова добавка для схуднення – якщо ваша мета тренувань – скинути кілька непотрібних кілограмів, протеїнова добавка полегшить дотримання дієти, створивши відчуття ситості після споживання великої кількості білка. Крім того, це позитивно позначиться на нарощуванні м’язової маси. У цьому випадку маса тіла не впаде настільки різко, що може бути небезпечно для здоров’я. Таким чином жирову тканину можна замінити м’язовою, 1 кілограм якої за обсягом менше кілограма жиру, при цьому фігура все одно швидко покращиться.

Варто пам’ятати, що протеїнові добавки бувають різних варіантів як за складом, так і за смаком. Це означає, що ви можете значною мірою адаптувати кондиціонер до власної ситуації.

У яких ситуаціях варто вибрати протеїнову добавку?

Рішення про початок прийому білкових добавок має залежати від ситуації та ваших власних уподобань. Слід нагадати, що харчові добавки покликані сприяти забезпеченню підвищеної потреби організму в певних поживних речовинах. Однак основним їх джерелом має бути правильно збалансоване харчування. Крім того, у випадку білка – принаймні спочатку – можна забезпечити достатню кількість через їжу.

Лише на більш пізньому етапі, коли потреба в білку зростає, це стає просто неможливим або не завжди можливим – залежно від дієти. У такій ситуації саме час придбати цінну білкову добавку. Досить сказати, що в деяких випадках важко з’їсти, наприклад, 1 кг курячої грудки або 20 яєць в день. Протеїнова добавка дозволяє легко перетворити велику кількість їжі, наприклад, на молочний коктейль, пити який буде не так дорого і втомливо, як з’їсти 1 кг курячої грудки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *