Дієта та харчування

Протеїнові батончики – що про них варто знати?

Протеїнові батончики інтенсивно завойовують ринок і завойовують прихильність споживачів. Розроблені в основному для спортсменів, вони використовуються не тільки серед них, і все частіше використовуються, як і будь-які інші батончики. Це правильний підхід? Адже це не шоколадні батончики, горіхові батончики тощо. – тільки протеїнові, або на білковій основі. Варто нагадати кілька фактів про протеїнові батончики, щоб дізнатися, серед іншого: як їх слід приймати.

Що таке протеїновий батончик – склад, призначення, характеристики

Протеїновий батончик, як випливає з назви, є снеком, який вирізняється з-поміж інших за складом продукту, адже більшу частину складу такого батончика складають білки. Найбільш поширеними типами є сироваткові білки, соєвий білок, концентрат сироваткового білка, казеїн або яєчний білок. Крім білка, вони також містять вуглеводи, жири, клітковину, багато вітамінів, фолієву кислоту і в невеликих кількостях сіль.

Це простий спосіб забезпечити велику кількість білка та енергії за короткий час, який часто обирають люди, які не встигають, наприклад, перед тренуванням, споживати відповідну кількість білка тощо. Таким чином вони можуть забезпечити їх у потрібний час. Ніщо не заважає вам з’їсти білковий батончик під час або після тренування. Крім того, його можна включити в низькокалорійну дієту. Це все через високий вміст білка, який створює відчуття ситості, що допоможе вам утриматися від перекусів між прийомами їжі.

Кому слід шукати протеїнові батончики?

Незважаючи на відсутність протипоказань до вживання протеїнових батончиків людьми, які не займаються фізичною активністю, слід пам’ятати, що надлишок поживних речовин в організмі може бути так само небезпечний, як і їх недолік. Якщо організм не потребує більшої кількості, наприклад, білка, не рекомендується забезпечувати його більшою кількістю. Це може призвести до різних побічних ефектів і захворювань. Все тому, що з їжею можна забезпечити достатню кількість білка.

Тому, якщо в даній ситуації організм забезпечений достатньою кількістю білка, його додаткове вживання не рекомендується – навіть у вигляді протеїнового батончика. Пам’ятайте, що це закуска, як і будь-яка інша, тому, як і у випадку з класичними батончиками, тут також бажано помірне споживання. Надмірне вживання будь-яких речовин просто не бажано для нашого здоров’я, варто пам’ятати про це і знати власну добову потребу в тих чи інших поживних речовинах.

Звичайно, це також важливо знати, чи отримує організм правильну кількість усіх поживних речовин. Якщо ви не можете задовольнити потреби свого організму за допомогою дієти, вам слід використовувати «доповнення» у вигляді поживних речовин і добавок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *