Дієтичні добавки

Ашвагандха використання та ефективність навчання

Ашвагандху також називають індійським женьшенем, тому що вона прийшла зі Сходу в інші регіони світу. Його використовували в натуральній медицині протягом багатьох сотень років, але значне зростання його популярності було помічено лише нещодавно. Більше того, він набуває поширення насамперед серед спортсменів. Але чи справді це особливо позитивно впливає на фізично активних людей?

Що таке ашваганда?

Ашваганда відноситься до групи оздоровчих адаптогенів, які мають цілющі властивості. Він характеризується тим, що і фрукт, і сам корінь ашвагандхи містять велику кількість т.зв. витаноліди. Вони мають дезінфікуючі, протиракові та антибактеріальні властивості. Цікаво, що їх вміст в ашваганді настільки високий, що вона вважається їх скарбницею.

Найбільш поширеною формою ашвагандхи є подрібнений, попередньо висушений корінь. Випускається в таблетках або порошках. Для початку варто звернути увагу на те, що ашваганда, завдяки своїм властивостям, часто вживається спортсменами, але її вживають і звичайні люди, які щодня стикаються з сильним стресом.

Чи може ашваганда впливати на ефективність тренувань?

Ашваганда також відома як вбивця кортизолу, який називають гормоном стресу, чому це важливо? Через спортсменів. Кортизол може значно ускладнити приведення у форму, крім того, він негативно впливає на здоров’я всього організму. Звичайно, це не означає, що він зовсім непотрібний, але підтримувати його на належному рівні варто, адже його надлишок призводить до катаболізму.

Ашваганда допомагає знизити рівень гормону стресу як при підвищених фізичних навантаженнях, так і в стресових ситуаціях. Саме тому його відносять до адаптогенів, тобто речовин, що відповідають за стійкість до стресу. Це негативно впливає на наш організм і може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Ашваганда запобігає, серед іншого: втома, яка може бути наслідком підвищеного стресу.

Які властивості ашвагандхи?

Ашваганда має дуже цікаві властивості, які варто враховувати незалежно від виду спорту, яким ви займаєтеся. Завдяки тому, що є сильним антиоксидантом, адаптогеном і знижує рівень гормону стресу в організмі. Це означає, що ми найчастіше говоримо про:

  • Він підтримує функціонування багатьох органів, зокрема: мозок і серце.
  • Має протиракові властивості.
  • Підвищує ефективність тренувань (знижує кортизол, підвищує тестостерон).
  • Підсилює стійкість до стресів.
  • Підвищує працездатність організму.