Дієтичні добавки

Креатин – що варто знати про властивості цієї добавки?

Сьогодні кожен, хто хоч трохи цікавиться спортом, харчовими добавками тощо, напевно чув про креатин. Вони стають все більш популярними, тому варто дізнатися про цю добавку трохи більше. Цікаво, що креатин є однією з найкраще перевірених дієтичних добавок, доступних на ринку. Це означає, що ви можете переконатися у всіх його властивостях. Однак починати варто з самого початку.

Що таке креатин?

Креатин насправді є сполукою, і це бета-метилгуанідінооцтова кислота. Креатин є однією з найпопулярніших дієтичних добавок у Польщі та у світі. Вже на початку популяризації креатину було помічено, що він благотворно впливає на результати, яких досягають спортсмени. Тому його почали рекомендувати фізично активним людям, які хочуть підвищити свою працездатність природним шляхом.

Креатин потрапляє в організм людини в природному середовищі. Він міститься в основному в м’язах, але в невеликих кількостях. Це означає, що за допомогою добавки можна підвищити його рівень, що позитивно позначається на організмі. Креатин складається з трьох амінокислот: аргініну, метіоніну та гліцину.

Які основні функції креатину?

  • Хоча існує багато типів креатину (наприклад, моногідрат, малат, стак, цитрат), його основні функції залишаються по суті незмінними. Вони відрізняються, наприклад, ступенем поглинання. Тому варто детальніше розглянути, за що взагалі відповідає креатин, і таким чином з’ясувати, чому варто вживати креатин.
  • Він пригнічує міостатин – білок, який перешкоджає росту м’язової тканини, що особливо важливо в контексті тренувань. Крім того, креатин збільшує секрецію печінкою гормону IGF-1, який є своєрідним показником вироблення організмом гормону росту.
  • Він підтримує розщеплення вуглеводів у м’язах – що особливо бажано у разі інтенсивних тренувань. Завдяки цій функції збільшуються енергетичні запаси організму при інтенсивній м’язовій роботі.
  • Підвищує гідратацію м’язових клітин – завдяки креатину можлива належна гідратація м’язів, що має вирішальне значення. Клітини, які недостатньо гідратовані, не мають належної здатності до обробки, включаючи: до зростання.
  • Крім того, креатин зменшує біль у м’язах і сприяє зв’язуванню білка. Усе це робить його чудовою добавкою, яка має багато застосувань. Особливо, коли метою тренування є збільшення м’язової маси тіла.

Чому варто вживати креатин?

Однією з головних причин може бути той факт, що він проходить ретельне тестування. Тим не менш, варто вивчити інші його переваги, щоб побачити, чи допоможе він вам досягти ваших конкретних навчальних цілей. Що варто згадати?

Збільшення м’язової маси та сили – це пов’язано зі згаданим вище синтезом білка в м’язах, які є основним будівельним матеріалом м’язів. Однак підвищення сили є результатом природного збільшення м’язової маси.

Швидша регенерація – креатин запобігає, серед іншого: реакції закислення м’язів. Це тому, що він має властивості, які сприяють відновленню м’язів після тренування.

Краща витривалість – креатин допомагає відновлювати АТФ, який, простіше кажучи, є енергоносієм в організмі. Завдяки цьому тіло отримує більше енергії, що дозволяє тренуванням бути довшими та інтенсивнішими. Варто зазначити, що це не призведе до підвищеної стомлюваності тощо.