Дієтичні добавки

Які амінокислоти вибрати для набору м’язової маси?

Для нарощування м’язової маси людському організму потрібна достатня кількість різних поживних речовин. Ні для кого не секрет, що вони дійсно можуть поліпшити і прискорити весь цей процес, адже деякі з них підтримують регенерацію м’язів після тренувань, а також загальний розвиток тканин. До цього типу речовин відносяться амінокислоти, тому варто ознайомитися з їх властивостями і з допомогою яких поживних речовин заповнювати їх дефіцит.

Які бувають типи амінокислот?

Амінокислоти, як правило, є будівельними блоками білка і беруть участь практично в усіх хімічних процесах, що відбуваються в організмі людини. Вони поділяються на дві основні групи – екзогенні та ендогенні. Останні виробляються організмом природним шляхом. Однак перші повинні надходити через їжу, і є два додаткових типи:

  • EAA – серед амінокислот виділяють ті, які є абсолютно необхідними і які можна надходити з їжею. Як ви могли здогадатися, ви повинні шукати їх у продуктах, багатих на білок, таких як яйця, м’ясо, риба тощо. Якщо неможливо забезпечити їх у потрібній кількості, вам слід потягнутися до відповідних добавок. Ці амінокислоти включають метіонін, лізин, треонін, феніланін, лейцин, ізолейцин, триптофан, валін і гістидин.
  • BCAA – це т.зв амінокислоти з розгалуженим ланцюгом (назва походить від їх хімічної структури). Серед попередніх ЕАА амінокислот були виділені ті, що мають найбільш розгалужену структуру. Це лейцин, ізолейцин і валін. Цікаво, що ці амінокислоти найкраще приймати під час тренувань, оскільки вони засвоюються в м’язах. Це означає, що вони можуть забезпечити організм енергією за короткий час, оскільки вони швидко доступні в крові.

Яку добавку вибрати для нарощування м’язової маси? – BCAA проти EAA

Як і в багатьох інших випадках, яка БАД буде найбільш необхідною, залежить від конкретної ситуації. Навіть якщо мета тренування однакова – нарощування м’язової маси, дієта людини невідома, яким видом спорту вона займається, наскільки інтенсивні тренування тощо. Це означає, що вибору між амінокислотними добавками має передувати аналіз конкретна ситуація та поживні речовини в раціоні тощо.

Однак можна відзначити, що амінокислоти BCAA більш корисні, коли в раціоні не вистачає цінного білка. Добавки, багаті амінокислотами з розгалуженим ланцюгом, допоможуть заповнити дефіцит цієї поживної речовини. Однак ті, що класифікуються як EAA, більш універсальні. Вони містять більше амінокислот і можуть більш ефективно впливати на організм, забезпечуючи його необхідною енергією для нарощування м’язів.