Ашваганда – підбір дози і вплив на організм
Ашваганда, або Ashwagandha, – це рослина, яка століттями використовувалася на Індійському субконтиненті, але лише нещодавно набула популярності у всьому світі. Це пов’язано з тим, що він був помічений на офіційному рівні медицини, а проведені дослідження доводять його оздоровчі властивості. Однією з багатьох причин зростання популярності ашвагандхи, безсумнівно, є її адаптогенні властивості. Що це означає?
Адаптогени – це група речовин, хімічних сполук або просто рослин, які дозволяють організму людини адаптуватися до несприятливих зовнішніх умов, відновлюючи рівновагу. Це відбувається на неврологічному та кардіологічному рівнях, тому адаптогени особливо цінуються за їх вплив на найважливіші органи тіла. Однак варто пам’ятати, що це також стосується ширшого значення та впливу, зокрема: ашваганда на м’язи, що особливо цінується фізично активними людьми. З цієї причини варто з’ясувати, який вплив надає ашваганда на організм, а також яку дозу потрібно вибрати, щоб вона була ефективною та безпечною підтримкою.
Вплив ашваганди на організм людини
Що насправді означає адаптогенна дія ашвагандхи та її здатність адаптувати організм до роботи в несприятливих зовнішніх умовах? Багато в чому це означає вплив ашвагандхи на організм в умовах стресу, який має величезний вплив на наш організм і негативно впливає на величезну кількість процесів, що відбуваються в ньому. Впливаючи на нервову систему, ашваганда допомагає зменшити вироблення кортизолу і, можна сказати, полегшує контроль над собою в стресових ситуаціях.
Однак це не єдиний його вплив, адже стрес впливає на багато різних частин людського тіла. Ашваганда також позитивно впливає на проблеми зі сном, здатна знижувати рівень цукру, може використовуватися при проблемах з фертильністю, покращує пам’ять і концентрацію, знімає запалення. Крім того, досліджується його протираковий ефект. Як бачите, це досить широкий і багатовимірний профіль діяльності.
Однак у випадку спортсменів і фізично активних людей не менш важливим є те, що ашваганда має позитивний вплив на нарощування м’язової маси, і, ймовірно, цьому ефекту вона зобов’язана своєю постійно зростаючою популярністю.
Як вибрати правильну дозу харчової добавки, що містить ашвагандху?
Тепер варто подивитись, як підібрати правильну дозу ашвагандхи для себе, адже, як ви бачите вище, вживати її дійсно варто не лише під час фізичної активності. Як неважко здогадатися, універсальної дози для всіх людей, яка б гарантувала однакову ефективність, не існує. З цієї причини, як і у випадку з усіма іншими дієтичними добавками, найбезпечніше звернутися до фахівця, який на основі власних знань підбере найбільш відповідну дозу для даної ситуації.
Це важливо в першу чергу через широкий спектр дії ашваганди, а отже, кожна людина може вживати її з багатьох різних причин – що також буде важливо при визначенні дози. Крім того, форма ашвагандхи, яку ви приймаєте, також має значення, оскільки ви можете використовувати дієтичні добавки, що містять порошок або екстракт кореня ашвагандхи. Однак можна відзначити, що найчастіше призначаються дози від 4 до 7 грамів на добу. Однак варто пам’ятати, що фахівець може порекомендувати іншу порцію з різних причин.