Дієта та харчування

Чи варто вживати веганський протеїн?

Білок є одним з основних елементів будь-якої дієти, навіть якщо наша мета не полягає в нарощуванні м’язової маси, деякі кількості білка просто необхідні нашому організму для нормального функціонування. Незважаючи на те, що білки містяться в різних типах харчових продуктів (наприклад, у м’ясі чи молочних продуктах), з різних причин забезпечити достатню кількість білка може бути значно складніше. Деякі з причин можуть бути просто проблемами вибору чи світогляду, наприклад, дотримання вегетаріанської або веганської дієти.

Особливо на веганській дієті ви піддаєтеся обмеженому споживанню білка, і в поєднанні з бажанням наростити м’язову масу може бути неможливо забезпечити більшу кількість білка. Незважаючи на це, все ще існують веганські продукти, які дозволяють споживати цінний білок. Крім того, різні типи веганських білків також доступні в магазинах харчових продуктів і добавок. Вони призначені для того, щоб допомогти веганам забезпечити велику кількість білка в своєму раціоні. Але чи варто ними користуватися?

Рослинні білки – нарощування м’язової маси на веганській дієті

На початку варто зазначити, що веганські протеїнові добавки найчастіше базуються на насінні бобових, причому найпопулярнішим є соєвий білок. Як відомо, соя містить білка в більшій кількості, ніж навіть м’ясні продукти або деякі молочні продукти. Однак він має трохи гіршу поглинання, тому кінцевий результат не такий вражаючий. Однак соєвий білок може бути цінним джерелом білка в нашому щоденному раціоні, а завдяки протеїновій добавці для веганів ви також можете ефективно нарощувати м’язову масу.

Однак найважливіше те, що приховано в окремих білках. Це, однак, ні в чому не гірше за інші, оскільки соєвий білок містить усі 20 амінокислот, які необхідні для правильного функціонування. Він також містить важливі вітаміни, мінерали та клітковину. Крім того, переважна більшість соєвих добавок засновані на соєвому білку. Це означає, що така білкова добавка ні в чому не гірша за інші і з її допомогою можна ефективно нарощувати м’язову масу, а веганська дієта ніяк не завадить.

Отже, чи є відмінності між тваринним і рослинним білком?

Загальна різниця між згаданими білками полягає в рівні амінокислот. У переважній більшості випадків рослинні білки не є повноцінними, а тому не містять усіх важливих для організму амінокислот. Соєвий білок є своєрідним винятком, який може лише підтвердити це правило. З усіх рослинних білків повноцінним вважається тільки соєвий. Однак у випадку тваринних або тваринних білків ми можемо говорити про повноцінні білки.

На щастя, більшість веганських білкових добавок використовують соєвий білок, тому його можна використовувати для успішного нарощування м’язової маси. Однак варто звернути увагу на етикетки та інгредієнти протеїнових добавок, які часто просто позначені як веганські, а не соєві білки. Шукаючи соєві добавки, варто зайти на сайт спеціалізованого магазину добавок і харчових добавок, щоб мати широкий вибір, включаючи: соєві добавки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *