Здоров'я

Протеїнові добавки – чи є побічні ефекти?

Не буде перебільшенням сказати, що білкові добавки є найпопулярнішою добавкою для фізично активних людей. Це дуже часто є першим вибором, коли ви вирішуєте розпочати пригоду з широкого розуміння добавок. Крім того, постійно зростає кількість людей, зацікавлених у здоровому способі життя, початку фізичної активності, наприклад, тренувань у тренажерному залі, харчових добавок, а значить, зростає і інтерес до подібних тем в Інтернеті. Тому варто відповідним чином навчати та надавати важливу інформацію, зокрема: про поживні речовини та дієтичні добавки в різних аспектах, включаючи ті, що стосуються побічних ефектів.

Чи може вживання білкових добавок бути шкідливим?

Теоретично так. Це треба сказати прямо, але пам’ятайте, що «тільки доза робить отруту», в сенсі речовини, шкідливої ​​для здоров’я. Отже, пам’ятайте, що білкові добавки також можуть бути шкідливими, звичайно, якщо їх використовувати неправильно. Що це означає? Перш за все, найбезпечнішим рішенням перед тим, як додавати будь-які харчові добавки, є проконсультуватися з лікарем або дієтологом, чому це так важливо?

У випадку білкових добавок, люди, які не повинні приймати їх, включають, наприклад, людей, які страждають на хронічні захворювання нирок, які повинні дотримуватися дієти з низьким вмістом білка. Забезпечення великої кількості білка може завдати серйозної шкоди вашому здоров’ю та призвести до значного погіршення здоров’я. Це лише один приклад того факту, що залежно від стану вашого здоров’я ви повинні прийняти рішення про доповнення певної поживної речовини.

Також важливо, що поживні речовини та БАД надходять з офіційної дистрибуції. Інакше ви не можете бути впевнені, що входить до складу того чи іншого препарату, і ви також можете піддатися впливу речовин, шкідливих для вашого здоров’я, навіть якщо ви не страждаєте жодними захворюваннями.

Які побічні ефекти білкових добавок?

Однак варто пам’ятати, що побічні ефекти від вживання білкових добавок можуть проявлятися навіть у абсолютно здорових людей. Також варто пам’ятати, який тип протеїну використовується в тій чи іншій добавці (сироватковий, яєчний, соєвий тощо), оскільки це також вплине на виникнення побічних ефектів. Люди, наприклад, з непереносимістю лактози, можуть погано реагувати на сироватковий протеїн, який, завдяки своїм властивостям, найчастіше використовується в білкових добавках. Тож яких побічних ефектів можна очікувати?

  • Біль у животі,
  • нудота,
  • метеоризм,
  • діарея,
  • блювання.

Це ознаки, які не варто ігнорувати. Вони можуть означати, що дієта неправильно збалансована або доза добавки занадто висока, і організм не в змозі переробити таку велику кількість білків, тому так важливо ретельно знати стан свого здоров’я перед початком будь-яких добавок.

Варто пам’ятати, що, наприклад, непереносимість лактози не означає, що потрібно повністю відмовитися від сироваткового протеїну. Все залежить від конкретної ситуації, але, можливо, достатньо вибрати білкову добавку, яка не містить вуглеводів, а значить, вони не викличуть алергічних реакцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *