Здоров'я

Оздоровчі ефекти омега-3 жирних кислот

Людському організму для нормального функціонування потрібні різні поживні речовини, деякі з яких він може синтезувати самостійно, а деякі з них повинні надходити в організм за допомогою збалансованого харчування. Ця друга група сполук включає, серед іншого: незамінні жирні кислоти омега-3. Вони зараховані до т. зв «здорові жири», оскільки вони мають значну кількість корисних для здоров’я ефектів.

У природі вони містяться у великій кількості в жирній рибі, тваринних жирах і рослинних оліях. Вони мають великий вплив на функціонування імунної, серцево-судинної та нервової систем, а також багатьох інших важливих органів, таких як печінка. Якщо їх дефіцит, вам слід почати додавати омега-3 жирні кислоти, щоб ваше тіло підтримувало належне здоров’я та стан. Чому це так важливо і що варто знати про ці здорові жири?

Що означають омега-3 жирні кислоти?

Їх часто називають просто омега-3 жирами. Багато хто знає, що вони позитивно впливають на організм і мало що інше. Однак варто уважніше придивитися до того, які саме жирні кислоти входять до групи омега-3:

  • DHA – власне докозагексаєнова кислота. Він не виробляється організмом самостійно в достатній кількості, тому важливо, щоб він був присутній у правильних кількостях у раціоні. Джерелами DHA є водорості та риби, які ними харчуються.
  • EPA – ейкозапентаєнова кислота міститься переважно в жирній рибі, яка має бути її найважливішим джерелом у збалансованому харчуванні. Його найбільше значення вбачається в правильному функціонуванні нервової системи.
  • ALA – альфа-ліноленова кислота (така ж абревіатура також відноситься до альфа-ліпоєвої кислоти, але це не та сама сполука). Його найкращим джерелом є рослинні жири, такі як рапсова, соєва або льняна олія, але відповідну кількість також можна знайти в жирній рибі.

Ось чому так багато говорять про те, що в кожній дієті повинна бути риба. Вони є найкращим джерелом незамінних омега-3 жирних кислот. Однак з різних причин багато людей відмовляються від їх присутності в раціоні, і тоді варто подбати про додаткове чи інше джерело корисних жирів.

Якими властивостями володіють омега-3 жирні кислоти?

Також варто уважніше придивитися до властивостей омега-3 жирних кислот, щоб краще зрозуміти, наскільки важливим компонентом дієти вони є. Найважливіші ефекти омега-3 жирів на організм зазвичай включають:

  • Вплив на імунну систему – омега-3 жирні кислоти стимулюють всю імунну систему, змушуючи її працювати ефективніше. Крім того, вони також позитивно впливають на різні види алергії, так що, наприклад, не знижують імунні сили організму.
  • Вплив на серцево-судинну систему – омега-3 жирні кислоти перешкоджають утворенню різного роду тромбів і емболій, оскільки розріджують кров по всій системі кровообігу. Більш того, вони знижують рівень т.зв поганого холестерину (ЛПНЩ) і підвищення рівня хорошого ЛПВЩ.
  • Протираковий ефект – омега-3 жирні кислоти також підвищують опірність організму до різних видів раку. Найчастіше ми говоримо про зниження ризику раку простати, товстої кишки або молочної залози. Це пов’язано з тим, що омега-3 активує гени, які відповідають за роботу імунної системи і одночасно блокують розвиток ракових клітин в організмі.

Це лише кілька прикладів корисних властивостей омега-3 жирних кислот. Це означає, що все більше і більше людей вирішують збалансувати свій раціон відповідно до своїх потреб і, якщо необхідно, починають додавати цінний препарат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *