Здоров'я

Які жири підтримують імунітет?

Щоб подбати про власний імунітет, перш за все слід дотримуватися правильно збалансованого харчування. Однак багато людей часто просто забувають про це, особливо коли здоров’я все в порядку і різного роду застуди або захворювання давно не спостерігаються. Це означає, що тільки коли починається сезон грипу восени і взимку, багатьом людям нагадують про відповідну дозу різних видів поживних речовин, які підтримують імунітет організму людини.

Однією з важливих груп дієтичних інгредієнтів у цьому відношенні є здорові жири. Хоча це звучить досить дивно, а для багатьох навіть як оксюморон, але не варто забувати, що відповідні жири можуть благотворно впливати на роботу всього організму, а не тільки на його імунітет. Тож варто придивитися, які жири підтримують імунітет?

Корисні жири – що це?

На самому початку варто чітко зазначити, що людський організм не може самостійно виробляти всі типи здорових жирів (точніше жирних кислот) (принаймні у відповідних кількостях). Це означає, що їх необхідно забезпечувати збалансованим харчуванням, а якщо з різних причин це неможливо – цінними біологічно активними добавками. Однак варто знати, які жири підтримують імунітет організму людини і є просто цінними.

  • Омега-3 жирні кислоти – відносяться до групи незамінних ненасичених жирних кислот, які відповідають за правильну роботу імунної системи, а також придушення і розвиток запалення.
  • Омега-6 жирні кислоти – в цьому випадку варто стежити за їх рівнем в організмі людини. Це пояснюється тим, що в надмірних кількостях вони частково мають прозапальну дію. Однак у рекомендованих дозах вони також позитивно впливають на імунну систему.
  • Омега-9 жирні кислоти – цю групу жирних кислот умовно віднесли до «омега» жирів через їх оздоровчі властивості, подібні до інших жирних кислот. Однак організм здатний синтезувати їх самостійно в невеликих кількостях. Найбільш популярними представниками цієї групи жирів є ерукова кислота, нерронова кислота і олеїнова кислота.

Всі групи омега жирних кислот мають оздоровчу дію на організм людини. Вони не тільки підвищують його імунітет, але й регулюють роботу серцево-судинної системи, наприклад, регулюють артеріальний тиск, захищають нервову систему, а також впливають, серед іншого: на шкірі.

Омега-3 жирні кислоти – найкраща група жирів для імунітету?

Кожен організм дещо відрізняється, і на його форму впливають, серед іншого: харчові звички, рівень фізичної активності або загальний спосіб життя. Тому природно, що імунітет організму також сильно відрізняється, і він формується на основі власних звичок, в тому числі: поживна. Протягом багатьох років імунна система формується і розвивається, а також «навчається» стійкості до певних бактерій і вірусів. Однак це не означає, що тільки правильний спосіб життя може зміцнити імунітет.

Це буде мати найбільше значення, але якщо ви хочете змінити і зміцнити свій імунітет, варто правильно збалансувати свій раціон і підібрати правильні БАДи, які допоможуть у цьому процесі. Однією з найважливіших груп сполук, які покращують імунітет, є незамінні омега-3 жирні кислоти. Однак, щоб вони були ефективними, вони повинні надходити у відповідних кількостях. Це означає, що для того, щоб зміцнити свій імунітет за допомогою омега-3 жирних кислот, в організмі має бути їх достатній запас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *